Desktop14 (1)

Doğru Ayakkabı Seçimi

Sanıldığının aksine ayakkabı ve çantalar aynı renkte olmak zorunda değiller. Önemli olan stillerin birbirine uyması. Ayakkabımıza uymuyor diye, o gün çok takmak istediğimiz ama takamadığımız çantalar, kombin kurbanı olan ayakkabılar artık derin bir nefes alıyor. Farklı renkte ayakkabı ve çantaları kombinlemek günümüzün en yararlı trendi oldu.

Öncelikli olarak ayak sağlığınıza dikkat etmek ve ona göre seçim yapmak gerekiyor. Sonrasında ise vücut tipi devreye giriyor. Ayaklarınızı olduğundan daha küçük göstermek seçeceğiniz modelle mümkün. Örneğin; yüksek topuklu ayakkabılar, ayağınızı düz modellere göre daha küçük gösterecektir. Topuk boyu ne kadar yüksek olursa, ayağınız o ölçüde daha küçük görünür. Fakat tam tersi olarak sivri burunlu ayakkabılar, küçük ayakları bile olduğundan çok büyük gösterdiği için yuvarlak ve küt burunlu modelleri tercih etmek daha doğru olacaktır. Koyu renkli ayakkabılar da ayağı olduğundan daha küçük göstereceği için renk tonlarına da dikkat etmenizi öneriyorum.

Kıyafet seçimlerinde ise güne uygun olarak ayakkabı seçimi yapmak rahat etmenizi sağlayacak bir etken. Özellikle gün içerisinde giysinize uygun renkte babetler sade ve şık olmanıza yardımcı olacaktır. Özel bir davette ise tabi ki topuklu ayakkabılar göz önünde oluyor. Fakat yürüyebileceğiniz yükseklikte topuk boyları seçmeye özen göstermelisiniz. Aksi takdirde dışarıdan görüntü ne yazık ki pek hoş olmuyor. Dolgu topuklar ise özellikle kot kombinlerin altında hem şık hem de spor bir görüntü elde etmenize yardımcı oluyor. Artık her yazın favorisi haline gelen uzun eteklerle parmak arası, süslü sandaletleri tercih etmek hem ayaklarınızı sıcak havada ferah tutuyor, hem de kombininizi doğru tamamlamanızı sağlıyor.

Seçimlerimizde ayak sağlığımızı korumak ve buna dikkat etmek en önemlisi. Sonrasında ise kombinlerimize ve vücut tipimize uygun olarak seçtiğimiz ayakkabılarımızı giyip gönül rahatlığıyla dolaşabiliriz.

Her zaman olduğu gibi uygun fiyat ve bol miktarda çeşitle sizlere www.modanisa.com sayfasından yardımcı oluyoruz.

Keyifli alışverişler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>