Şal Bağlama Trendleri

2021-22 sonbahar/kış sezonunun en trend stilleri her yerde kendini göstermeye başladı bile. Biz de bu yıl öne çıkacak şal bağlama trendlerini inceledik ve yapım aşamalarıyla birlikte en kullanışlı 4 modeli sizinle paylaşıyoruz.

1.Model: Günlük Stil

İlk modelimiz gündelik hayatta hem şık hem de fazlasıyla rahat edebileceğiniz günlük stil şal bağlama tekniği. Hızlı karar verip, çabuk kombinler yapmanız gereken günlerde hoşunuza gideceğine eminiz. Bu model için şalın sağ tarafı orta uzunlukta ve sol taraf uzun kalacak şekilde iki yanda başlıyoruz. Bu aşamada şalınız yüz kısmında bol kalmalı, yüzünüzü hafifçe çerçevelemeli. Bir sonraki aşamada şalın uzun kalan kısmını boynunuzdan dolayarak diğer tarafa geçirin. Şalın yüzümüzü çerçeveleyen kısımlarını içeriye doğru kıvırıyoruz, sol tarafta yine hoş bir bolluk oluşturacağız. Son olarak uzun kalan sol tarafı bir kez daha dolayacağız. İşte günlük, kolay ve şık bir stil! Şapka ve bere gibi ekstra aksesuarlarla da rahatça kullanabilirsiniz.

2.Model: Düğüm Stil

Sıradaki şal bağlama trendimiz düğüm stili. Spor kombinlerinizde size eşlik edecek, casual şıklığa uygun bir model. Üstelik oldukça zahmetsiz ve rahat. Şalımızın yine bir tarafını uzun bırakarak başlıyoruz, uzun bıraktığımız parçayı içerden geçecek şekilde sıkıca düğümleyerek boyun kısmını kapatıyoruz. Altta kalan parçayı omuzdan atıyoruz. İşte kolay ve casual düğüm modeli! Farklı kumaş ve renk tercihleriyle bu stili kendinize uyarlayabilirsiniz…

3.Model: Sarma Stil

2021 şal trendlerinde bir sonraki modelimiz her daim şıklık arayanlar için. Sarma model şal bağlama stilini hem özel günlerinizde hem de gündelik şık görünümler oluşturmak için kullanabilirsiniz. İki uçtan aldığımız şalımızı arkada birleştirip, iğneyle tutturuyoruz. Arkada kalan iki ucunu omuzlarımıza getirdikten sonra sol tarafını kafamızdan geçirip yine sola alıyoruz, sağ tarafta kalan yüzümüzün hemen altındaki parçayı soldaki parçanın altında kalacak şekilde iğneyle tutturuyoruz. Önde sağ tarafta kalan parçayı arkaya attık mı, son derece şık bir stil sizi bekliyor! Bu stili özel günlerde çarpıcı renk ve desenlerde tercih edebilirsiniz.

4.Model: Bandana Stil

Yeni sezon şal trendlerinde son stilimiz avangart modelleri tercih eden moda öncüleri için geliyor. Bandana stili şal bağlama trendi bu sene en çok rastlayacağımız modellerden biri gibi görünüyor. Bu stil için bir şifon şal bir de üçgen biçiminde kullanacağımız kare eşarbımız var. İki tarafını eşit şekilde bıraktığımız şifon şalın üstüne, üçgen haline getirdiğimiz eşarbımızı alarak iki ucunu arkadan bağlıyoruz. Eşarbın arkada kalan uçlarını kafamızın üstünde geçirerek küçük bir düğüm atıyoruz. Düğümünüzün yönüne göre altta kalan şifon şalın bir ucunu düğümün olduğu omuzdan atıyoruz. İşte bandana stili! Casual kombinlerinizde özellikle halka küpelerle harika olacaktır.

Yeni sezonda trend olan şal bağlama tekniklerini inceledik. Sizin favoriniz hangisi? Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Yap