4 Adımda Evinize Nefes Aldırın

Yaşam alanlarınızda yapacağınız birkaç ufak dokunuş motivasyonunuzun yükselmesine yardımcı olabilir. Evinizde ferah ve huzur veren bir atmosfere kavuşmak; yaşam kalitenizi iyileştirmek isterseniz, sizin için basit ama etkili dört önerimiz var.

1.   Dağınıklıktan kaçının

Siz farkına varmadan, yemek masası, komodin, mutfak tezgâhı gibi yüzeylerde çoğu zaman kullanılmayan eşyalar birikebilir. “Az çoktur” yaklaşımıyla, gereksiz eşyalardan kurtulabilir, boş alanlar oluşturabilirsiniz.

2.   Eşyalarınızı gruplandırın

Çoğu kişinin başvurduğu istifleme yönetimi, ilk bakışta kolaylık sanılsa da zamanla kontrolünü sağlayamayacağınız yığınlara sebep olur. Bunun yerine eşyalarınızı kullanım alanlarına göre gruplara ayırarak düzenleyebilirsiniz. Böylelikle dolap ve çekmece içlerini daha verimli hale getirir ve zamandan tasarruf edersiniz.

3.   İşlevselliği göz ardı etmeyin

Eğer evinizde yeterli depolama alanınız yoksa, ortamı rahatlatacak pratik depolama üniteleri tercih edebilirsiniz. Sade ve açık renkteki hurç ve kutulardan yararlanabilir, benzer işlevli eşyaları bir arada tutarak fazlalıkları daha rahat eleyebilirsiniz.

4.   Sadelikten yana olun

Dekorasyon stilinizi gözden geçirin. Yalın bir görünüm için minimalist mobilyalar, geometrik şekillerde dekoratif objelerden yararlanabilirsiniz. Sadelik ve beraberinde getirdiği zarafet evinize ferah bir dokunuş katacaktır.

Dekorasyon ile ilgili 6 Adımda Daha Keyifli Bir Ev yazımızı okumak için tıklayın!

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Yap