5 Maddede Rawdah Mohamed’in Eklektik Giyim Tarzı

"Rawdah Mohamed influencer dünyasından podyuma geçiş yapan yeni bir model. Gelin şimdi Rawdah Mohamad’in eklektik stilini mercek altına alalım."
Norveç’te yaşayan 28 yaşındaki Somalili influencer Rawdah Mohamed, aynı zamanda otistik çocuklarla çalışan bir sağlık profesyoneli. Rawdah, geçtiğimiz yıla kadar instagramda oldukça aktifti ve çoğunlukla H&M veya Zara’dan aldığı hazır parçalarla doğu-batı sentezi şık kombinler yaparak becerisini gösteriyor, muhafazakar giyinen Müslüman kadınlar tarafından takip ediliyordu.

2019 Oslo Moda Haftası ilkbahar sezonunda moda şovlarını izleyici olarak takip eden Rawdah, ilk olarak model izcilerinin dikkatini çekti. Çarpıcı özellikleri ve alışılmadık tarzıyla moda şovları devam ederken bir modellik ajansı ile anlaşmaya imza attı. Ağustos ayında Norveç merkezli model ajansı vasıtasıyla ilk dergi kapağına çıkmasının yanı sıra, Vogue’un ABD ve Arap baskıları ile V Magazine gibi yayınların sayfalarında yer aldı.

Bir dergi ile yaptığı röportajda Rawdah, Ağustos ayından Mart’a kadar geçen sürede modellik kariyerinde zor bir dönem geçirdiğini ifade etti. Moda, kendisi olabileceği ve herkesin de onu öyle kabul edeceği bir yer değildi. Ve istediği gibi giyinmek, başörtüsüyle kabul görmek için hala savaşması gerekiyordu.

Rawdah Mohamed, Somali-Amerikan modeli Halima Aden, Mısırlı-Fildişi kökenli Kadija Diawara ve 2019 podyumlarında büyük çıkış yakalayan Ugbad Abdi gibi moda endüstrisinde kapsayıcılığı zorlayan ve yeni bir çığır açan başörtülü modellerin arasına katıldı.

Peki, onu modellik alemine taşıyan ve diğerleri arasında farkedilmesini sağlayan stilinde ayırt edici özellikler nelerdi? Gelin şimdi Rawdah Mohamad’in eklektik stilini mercek altına alalım.

1-Her Daim Pantolon-Etek:

Moda haftalarında trendsetter kombinler vazgeçilmeziyken; günlük giyiminde daha sade ve yine eklektik bir stil benimsiyor. Ünlü model, artık imzası haline gelen pantolon üstü etek kombininden hiç vazgeçmiyor.

2-Denim On Denim:

Denim trendini Rawdah’tan daha sıradışı yorumlayabilecek birini daha bulmak zor. Bu kombininde pantolon, ceket ve başörtüsünde aynı renk tonlarını kullanarak yakaladığı uyumu, pantolon-etek görünümüyle trend çizgisine taşıyor.

3-Leopar Desen:

Leopar kürkü ve deri eteğiyle iddianın dozunu üst seviyelere taşıdığı kombinini, mor çizmelerle pekiştirmişti. İddiasını türban stilinde de koruyordu.

4- Monokrom:

Moda haftaları devam ederken, sokak stilinde çarpıcı makyajı ve yüzünü çerçeveleyen tüylerle farklı bir hijab stili oluşturmuştu. Monokrom trendini benimsediği kombininde bu görünümü sıradışı gözlükleriyle tamamlıyordu.

5-Feminen&Maskülen Dengesi:

Gold nakış işlemeli blazer ceket, leopar gömlek üstü leopar şal ve fötr şapka… Rawdah’ın stilini özetleyen tek bir kelime var, o da eklektik.

6-Desen Üstü Desen:

Pop desenler ve canlı renkleri kombinlemekten korkmayan Rawdah, barok desenli eşarp ile farklı bir desen denklemi kuruyor.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Yap