6 Maddede Doğal Görünümlü Günlük Makyaj

"Makyaj yapmaya yeni başlıyorsanız ya da pratik bir makyaj tekniği öğrenmek isterseniz, ürün önerilerimizin olduğu videomuzu mutlaka izlemelisiniz."

Bakımlı görünmek, iyi hissetmek, cilt kusurlarını gizlemek ve daha pek çok nedenden dolayı makyaj hayatımızın önemli bir parçası. Yüz tipinize ve cilt tonunuza göre doğru makyaj ürünlerini belirlemek uzun zaman alabilir ve tecrübe gerektirebilir. Bunun için düzenli pratik yapmanız ve doğru malzemeleri seçmeniz gerekir.

Makyaj Malzemesi Nasıl Seçilir?

Makyaj malzemelerinin rengi ve dokusu, kişinin cilt, saç, göz ve ten rengi ile uyumlu olmalıdır. Makyajın farklı aşamalarında kullanılan malzemelerin tamamı da birbiriyle uyumlu olmalıdır. Ayrıca tek tek makyaj malzemesi alımı yerine, takım halinde ürün satın alınmalı ve fırça, sünger gibi yan malzemeler ürünlerle uyumlu tercih edilmelidir.

Doğru Makyaja Karar Verirken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Gündelik hayatınızın ne kadarı dışarıda geçiyor? Toplantılara katıldığınız bir iş yaşamı ya da sıklıkla dahil olmayı sevdiğiniz davetler var mı? Bu ve benzeri sorular hangi renklerde ve dokuda malzeme seçmeniz gerektiğini belirleyecek detaylardır. Eğer günlük hayatı daha çok ev ortamında geçen bir anneyseniz, hafif dokuda malzemeler ve ten renginizle uyumlu renkler tercih etmelisiniz. Örneğin; günlük makyaj için nemlendirici, hafif renkte dudak balmı, toprak tonlarında far ve suya dayanıklı bir maskara tercih edebilirsiniz. Güne erken saatlerde başlayıp sürekli koşuşturduğunuz bir iş yaşamınız varsa, kalıcılığı uzun olan malzemeler tercih etmeniz hayatınızı kolaylaştıracaktır.

Makyaj Nasıl Yapılır?

Pek çok farklı makyaj tekniği, günümüzde kafa karışıklığına yol açsa da kullanılan temel teknikler hemen hemen aynı. Makyaj yapmaya yeni başlıyorsanız ya da pratik bir makyaj tekniği öğrenmek isterseniz, gece ve gündüz için alternatif ürün önerilerimizin olduğu videomuzu mutlaka izlemelisiniz. Renk tonu eşitlenmiş, bakımlı ve pürüzsüz görünen bir cilt elde etmek bu kadar kolay!

Hafif & Günlük Makyaj

1-Günlük bir makyaj yapacağımız için önce cilt bazı ile başlıyoruz.
2-Sonrasında göze uyguladığımız bazın üzerine  mineral far sürüyoruz.

3-Kaş fırçası ile kaşlarımızı eşitledikten sonra, göz altı kapatıcısı sürüyoruz.

4-Yüzün T bölgesi dediğimiz yüksek kısımlarını da aydınlatarak ışık etkisini kullanıyoruz.

5-Kirpiklerimize maskara sürerek göz makyajını bitiriyoruz.

6-Mineral allık ile yüzümüze hafif renk vererek, dudaklarımıza pastel renkte bir dudak parlatıcısı uyguluyoruz.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Yap