7 Adımda Pratik Davet & Gece Makyajı

"Temel makyaj ürünleriyle basit bir davet makyajı önerisi veriyoruz. Kusurlarınızı gizleyerek yüz hatlarınızı ortaya çıkaracak ve gece ışıkları altında güzel gözükmenizi sağlayacak bu makyajı ilk davette denemelisiniz."

Günün her saati güzel hissetmek ve bakımlı görünmek biz kadınların özgüvenini destekleyen en önemli maddeler arasında neredeyse ilk sırada. Bu yüzden evde ya da işte olsun hafif bir makyajla daha dinç görünmeyi ve kendimizi iyi hissederek yeni güne başlamayı seviyoruz. Davetlerde de abartıya kaçmadan, olabildiğince az malzemeyle ve cildin parlamasını önleyip kusurlarını kapatacak pratik bir makyaj yapmak isteriz. Bunun için ilk adım yüz tipine ve cilt tonuna göre doğru ürünleri belirlemekten geçiyor . Düzenli pratik yaparak doğru malzemeleri seçmek ve makyaj trendlerini de dikkate almak faydalı olacaktır. 

Makyaj Alışverişine Çıkmadan Önce Yüzünüzü Tanıyın

Açık tende iyi görünecek renklerle, esmer tende iyi bir etki yakalayacak renkler birbirinden farklıdır. Benzer şekilde yağlı bir ciltte uzun süre ve düzgün bir biçimde kalacak malzeme, kuru bir cilt için farklı sorunlara yol açabilir. Ya da hassas bir tene sahipseniz alerjik reaksiyona neden olabilecek ürünler yerine, seçiminizi daha az kimyasal içeren ürünlerden yapmanız gerekebilir. Kısacası alışverişe çıkmadan ve makyaj dünyasının renkli dünyasına kapılmadan önce evde yüzünüzü ve cildinizi tahlil etmeniz, bilgilendirici yazılar okuyarak alacağınız ürünleri belirlemeniz faydalı bir alışveriş yapmanızı ve bütçenizi kontrol etmenizi kolaylaştıracaktır.

Makyaj yapmaya yeni başlayan ya da makyajsız dışarı çıkmak istemeyen biri olabilirsiniz. Bu videomuzda; temel makyaj ürünleriyle basit bir davet makyajı önerisi veriyoruz. Yüz kusurlarınızı gizleyerek hatlarınızı ortaya çıkaracak ve gece ışıkları altında güzel gözükmenizi sağlayacak bu makyajı ilk davette denemelisiniz. Yorumlarınızı bizimle paylaşmanızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Davet & Gece Makyajı

 

1-Makyajın ilk adımı olarak göz hariç tüm yüze baz uygulayarak cildimizi makyaja hazırlıyoruz.

2-Göz çevremiz için göz bazı kullanarak, göz kapaklarımızı far ile renklendiriyoruz ve eyeliner çekiyoruz.

3-Göz altı kapatıcısı sürdükten sonra T bölgesine kontür çekiyoruz.

4-Tüm yüze toz pudra uygulayarak ten makyajını sabitliyoruz.

5-Toz mineral allık ile yanaklara hafif renk katıyoruz.

6–Mineral ürünlerin kirpiğe yapışmasını önlemek için maskarayı en son uyguluyoruz.

7- Ve son adımda pastel tonlarda dudak parlatıcısı sürerek makyajımızı bitiriyoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Yap