Büyük Beden Stil İpuçları

"Büyük beden giyimde kıyafet alırken ve kombin oluştururken nelere dikkat etmeliyiz? Model, kumaş ve desen seçimini nasıl yapmalıyız? Büyük beden stiliyle ilgili tüm ipuçları bu yazımızda!"
B

ugün büyük beden giyim için stil ipuçlarını paylaşacağız. Büyük beden giyimde ölçüden, kumaşa ve renklere kadar, hangi tercihler bizi daha şık gösterir gelin birlikte bakalım!

Beden Ölçünüze Uygun Seçimler Yapın

Büyük beden giyimde en önemli noktalardan biri beden ölçünüze uygun seçimler yapmak. Aşırı bol, oversize modeller sizi olduğunuzdan daha büyük gösterir. Bunun yerine kıvrımlarınızı hafifçe vurgulayan, bedeninize uygun kesimleri tercih etmelisiniz.

Doğru Kumaşı Bulun

İnce, çabuk kırışan kumaşlar ön plana çıkarmak istemediğimiz detayları göstermeye meyillidir. Bunun yerine kumaş seçiminizi tok, esnek yapılı kumaşlardan yana kullanırsanız hem vücut yapınızı destekleyen hem de rahat ettiğiniz kombinler yapabilirsiniz. 

Monokrom Kombinler Yapın

Monokrom kombinleri boşuna sevmiyoruz! Baştan aşağı tek renk ile yapılan kombinler postürünüzü uzatarak ince görünmenize yardımcı olur. Yalnızca koyu renkler değil, canlı renklerle de monokrom kombinler yaparak stilinizi hareketlendirebilirsiniz.

Desenlerden Korkmayın

Vücudunuzda ön plana çıkartmak istemediğiniz bölgelerde kullanacağınız desenler, optik illüzyon yaratarak dikkati dağıtacak ve o bölgedeki detayları geri planda tutacaktır. 

Doğru Aksesuar Seçimi

Büyük beden giyimde bel detayı yaratmanın en kolay yollarından biri geniş ve büyük kemerler kullanmak. Büyük kemerler kombinlerinizi şıklaştırdığı kadar, belinizi ön plana çıkararak olduğunuzdan ince görünmenizi sağlar.

Alia İlkbahar/Yaz Büyük Beden Koleksiyonu’nu incelemek için tıklayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Yap