Cilt Bakımının Yeni Nesil Mucizeleri

"Son zamanlarda tanıştığımız, belki de güzellik rutinimizin vazgeçilmezi olacak cilt bakımının yeni nesil mucizelerini sizin için araştırdık."

“Son zamanlarda tanıştığımız, belki de güzellik rutinimizin vazgeçilmezi olacak cilt bakımının yeni nesil mucizelerini sizin için araştırdık.”

YÜZ TEMİZLEME CİHAZI

Kişiye özel güzellik merkezi deneyimi yaşamak isteyenler için son yılların keşfi yüz temizleme cihazları harika bir alternatif oluşturuyor. Yumuşak silikondan üretilen yüz temizleme cihazları, hijyenik olması ve özelleştirilebilir masaj fonksiyonlarıyla oldukça pratik.

Yüz Temizleme Cihazı Nasıl Kullanılır?

Cilt tipinize uygun yüz yıkama jeliyle önce derinlemesine cilt temizliğinizi yapın. Yüzünüzü yıkayıp kuruladıktan sonra, nemlendiricinizi cihazla birlikte masaj yaparak cildinize yedirin.

JADE (YEŞİM TAŞI) ROLLER

Yeşim taşının uzun yıllardır Çin’de ağrıları azaltmak ve vücuttaki toksinleri atmak için kullanıldığını biliyor muydunuz? Göz çevresine uyguladığınız masaj sayesinde, kaz ayaklarının giderilmesine destek olurken, kırışıklık olan bölgelere masaj yapıldığında gerginliği alarak rahatlamaya neden oluyor. Ciltteki kan dolaşımını hızlandırdığı için daha parlak bir cilt görünümü sağlıyor. Uzun gözlemler sonucu soğuk olarak uygulandığında gözaltı morlukları ve şişliklerini büyük bir oranda azalttığı kanıtlanan yeşim (jade) taşı, masaj yapılarak düzenli kullanıldığında siyah noktaları azaltır ve cildin pürüzsüz olmasını, parlak görünmesini sağlar.

Jade (Yeşim Taşı) Nasıl Kullanılır?

Jade Roller doğal yapısı gereği soğuktur ancak isterseniz kullanım öncesi buzdolabında soğutabilirsiniz. Yüzünüzü güzelce yıkadıktan sonra nemlendiricinizi sürüp, masaja başlayabilirsiniz.

Yanaklar ve çene: 
Yeşim taşı silindirinin büyük ucunu çenenize yerleştirerek orta basınç uygulayın ve kulağınıza doğru yuvarlayın. Aynı noktada 5 - 6 kez tekrarladıktan sonra yanağınız boyunca ilerleyin. Yüzünüzün diğer tarafında da bu işlemi tekrarlayın.

Alın: 
Sonra rollerın büyük ucunu alnınıza doğru yuvarlayın. Alnınızın ortasından başlayarak, kulağınıza doğru, aynı hareketi 5-6 kez tekrarlayarak masaj yapın. Ardından alnınızın diğer tarafına da aynı işlemi uygulayın.

Göz altları:
Küçük ucu kullanarak, orta basınç uygulayın ve iç gözden dış köşeye doğru masaj yapın. 10 - 15 kez tekrarlayarak diğer göze geçin.

Kaşlar: 
Gözlerin hemen üzerinde, kaşlarınızda da aynı yöntemi uygulayın.
Göz kenarındaki kırışıklıklar: Küçük ucu kullanarak orta basınç uygulayın ve silindirin küçük ucunu gözünüzün köşesinde hızlıca yukarı ve aşağı hareket ettirin. Bu işlemi diğer tarafta da tekrar edin. Çene: Çenenin birleşimine derinden ulaşmak için her zaman merdanenin küçük ucunu kullanın. İleri geri giderek sıkıca bastırın ve özellikle gerginlik hissedilen noktalarda hızla yuvarlayın.

RUŞUR TAŞI

İran’daki Sefidab mağarasından doğal olarak elde edilen, mineralli yumuşak kil taşı bu dönemde oldukça popüler. Kullananların ipeksi bir cilde kavuştuklarını söyledikleri bu mucizevi ürünü gelin yakından tanıyalım.

Ruşur Taşı Nedir?

Sefidab, çinko gibi çeşitli doğal minerallerle karıştırılmış hayvansal yağ içerir. Hayvansal yağın pH’ı 3.4’tür ve hafif asidiktir. Bu, hem kimyasal hem de mekanik peeling özellikleri sağlar. Tebeşir parcasına benzer yumuşacık pudramsı bir yapısı vardır. Ortalama 1 adet taşın ağırlığı 30 – 35 gr dır. Kullanım sıklığına göre yüzde 7-8 defa, vücutta ise 3-4 kez kullanılabilir.

Ruşur Taşı Ne İşe Yarar?

1. Cildi tahriş etmeden üzerindeki ölü deri ve hücreleri nazikçe temizler. Doğal peeling işlevi görür.

2. Doğum, yaşlılık, güneş ve akne lekelerine karşı etkilidir.

3. Siyah nokta ve yağ bezelerini temizler.

4. Topuk çatlaklarını onarır.

5. Cilt kırışıklarının oluşumunu engeller.

6. Cildi beyazlatır ve ton farklılarını giderir.

7. Peeling etkisiyle terlemeyi azaltır.

8. Koltukaltı dirsek gibi kararan bölgeleri aydınlatır.

9. Cildi sıkılaştırır , yumuşacık , kadifemsi bir etki bırakır.

Ruşur Taşı Kullanım Şekli

Yüzünüzü ya da vücudunuzu ılık su ile durulayın, ancak işlemden önce sabun kullanmayın. Bir parça taşı kırıp avuç içinizde ya da ince bir kese üzerine ufalayıp ıslatın (su yerine saf gülsuyu ile taş kırıntılarını macun kıvamına getirebilirsiniz.) Dairesel nazik hareketlerle cildinizi ovalayarak masaj yapın. Yüzünüzde kese yerine parmaklarınızı kullanın. 1 dk kadar cildinizde bekletin. Tüm kalıntıları tamamen temizlemek için bol su ile durulayın ve nazikçe kurulayın. Sonrasında sevdiğiniz vücut losyonunu veya kremini teninize uygulayın ve cildinizin bebeksi yumuşaklığını hissedin.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Yap