Evde Ramazan Şenlikleri Zeruj ile Ramazan Neşesi

"Mübarek Ramazan ayını imkanlarımız çerçevesinde çocuklarımız için nasıl daha güzel hale getiririz diye düşünerek eğlenceli fenomenimiz Zeruj ile bir araya geldik. Madem bu yıl da Ramazan’ı sosyal izolasyon kuralları içinde geçiriyoruz neden evde Ramazan şenlikleri yaparak kutlamayalım ki dedik ve çocuklar için harika bir Ramazan etkinlik takvimi oluşturduk."

Bundan birkaç yıl önce “Nerede o eski Ramazanlar” diyerek eskiye olan özlemimizi dile getirirdik. Ramazan’ın eski tadının kalmadığını, herşeyin çok değiştiğini ima ederek geçmişteki günlerden konuşur dururduk. Meğer geleceğin bize hazırladığı planlardan ne kadar da habersizmişiz. Bugünlerde 2 sene öncesinin Ramazan anılarını bile mumla arar olduk. Nerede o sokak iftarları, evlerden dolup taşan insan manzaraları, sıcak pide kapmak için beklenen fırınlar, açık hava pikniğiyle birleştirilen iftarlar, cami cami dolaşılarak kılınan teravih namazları ve daha nicesi… Ne kadar da güzelmiş Ramazanlar da biz kıymetini bilememişiz. Eskiye dönüp bakarken anın tadını çıkarmayı unutmuşuz. Sarılıp kucaklaşmak, çarşı çarşı maskesiz dolaşmak, birbirimize çekinmeden ikramda bulunmak ne büyük mutluluk ve de özgürlükmüş.

Sosyal izolasyon kuralları gereği bu yıl da Ramazan’ı evlerimizde geçirmek zorunda olsak da, çok şükür sağlımız yerinde, sevdiklerimiz yanımızda. Sahip olduklarımızın kıymetini bilerek, anın tadını çıkararak en güzel Ramazan’ı yaşamak için gayret etmeliyiz.  

Biz de mübarek Ramazan ayını imkanlarımız çerçevesinde çocuklarımız için nasıl daha güzel hale getirebileceğimizi düşünerek eğlenceli fenomenimiz Zeruj ile bir araya geldik. Madem bu yıl da Ramazan’ı çocuklarımızla birlikte evde geçiriyoruz neden Evde Ramazan Şenlikleri yapmayalım ki dedik. Çocuklarımız da büyüdüklerinde bu günleri çocuklarına anlatacaklar ve geçmişi en güzel hatıralarla yad etmeliler.

Şimdi gelin hep birlikte evimizi süsleyerek tüm Ramazan’ı bir bayram havasında geçirelim. Çocuklar için hazırladığımız etkinlik takvimini pdf olarak indirebilir, renkli çıktısını alarak ailecek keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Yap