Gerçeği Hayalinden Bile Güzel 4 Keşif Rotası

"Bugün size gerçeği hayalinden bile güzel 4 farklı keşif rotası belirledik. Tabiatın el değmemiş yeşilliklerinde kaybolmaya ne dersiniz?"

Bugün pandemi diye bir şey olmasaydı ve her şey eski düzeninde devam ediyor olsaydı, dünyanın hangi köşesine doğru yola çıkmak isterdiniz? Şu anki psikolojimizden kurtulabilsek belki bambaşka yerler aklımıza gelirdi. Dünyanın en ünlü uğrak yerlerine, en lüks mekanlarına gidip bol bol fotoğraf çektirmekten başka bir şey düşünmezdik. Ama şu anki halet-i ruhiyemizle, en yeşil, sakin, temiz ve kimse tarafından keşfedilmemiş doğanın kucağında bir cennete gitmenin hayalini kurarız şüphesiz. İnsanlardan uzak, kaygı ve stresin olmadığı, kimseye temas etmeden ve maskesiz özgürce nefes alıp dolaşabileceğimiz yerlerin peşine düşeriz.

Bazı şeylerin hayali gerçeğinden bile güzeldir. Ve madem ki insan hayal ettiği müddetçe yaşar, biz de bir an olsun şu stresli dönemin içinden çıkalım ve tabiatın el değmemiş yeşilliklerinde kaybolalım ne dersiniz? Bugün size gerçeği hayalinden bile güzel 4 farklı keşif rotası belirledik. Ne giysem diye kafanızı yormaya bile gerek kalmayacak, çünkü kombinleriniz de bizden.  Şimdi hayal gücünüzü de yanınıza alın ve sadece neler yapardınız onu düşünün… 

 

Yeşil ve Mavinin Ülkesi Vietnam

Keşif duraklarımızdan ilki Vietnam. Doğası, inanılmaz güzellikte manzaraları, cana yakın insanlarıyla hiç ayrılmak istemeyeceğiniz büyülü bir yer burası. Asya’nın farklı bir yüzünü yansıtan bu egzotik ülke, Güney Çin Denizi, Laos ve Kamboçya’ya komşu. Eşsiz kültür mirasıyla gezginlerin ve kaşiflerin uğrak mekanlarından.

 

 

 

Mutlu Bir Ada Ülkesi Mauritius

Yüz ölçümü İstanbul’un yarısından da az olan Mauritius, Afrika kıtasında yer alıyor. Afrika’nın en yüksek nüfusuna sahip olan, hem yeşili hem de mavisiyle apayrı güzellikte olan bu yerde, Hint ve Afrika kültürü bir arada yaşanıyor. 

 

Şelaleleri ve Vadileriyle Ünlü Sri Lanka

Çay denilince sizin için de akan sular duruyor mu? Öyleyse hayallerinizin baş köşesine bu ülkeyi yerleştirebilirsiniz. Kaçak çayın ülkemize geldiği yer olan Sri Lanka, havuzlar, bahçeler ve doğal güzellikleriyle yeryüzünde adeta bir cennet.

 

 

 

Masalsı Güzellikleriyle İsviçre

Kayak turizmiyle ünlü olan İsviçre, masmavi gölleri ve el değmemiş yeşil tepelerin arasında konuşlanan şirin mi şirin köyleriyle de gezginlerin hayallerini süslüyor. En pahalı tatil hayalinizi yaşamak için tercih edebileceğiniz bu yerde, aşık olacağınız doğal güzellikler oldukça fazla.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Yap