Hırkaların Yükselişi

"Ananelerimizden miras, okul yıllarımızdan hatıra hırkalar, son yıllarda daha elegan ve basic tarzda modelleriyle öne çıkarak, gardıroplarımızın olmazsa olmaz parçası haline gelmeyi başardı. "
Şöyle bir geçmişe dönüp de düşündüğümüzde; okul üniformalarından büyükannelerimizin dolabına değin, hırkaların her zaman şıklıkla anılan bir tarza sahip olmadığını görüyoruz. Ancak son yıllarda daha elegan ve basic tarzda modelleriyle öne çıkarak, gardıroplarımızın olmazsa olmaz parçası haline geldiler. Hırkalar, kolay kombinlenebilen, ince ve mevsimlik modelleriyle katmanlı giyimi kolaylaştırarak her mevsimin bir üyesi olmayı başarıyor. Kalın ve uzun hırkalar ise, kışlık kap ve pardesülerin yerini almaya hazır. Bu kış iç mekanlarda daha fazla zaman geçirdikçe, rahat ve konforlu parçalara yöneldik ve hırkalar bizim için daha da önem kazandı.

Özellikle bej tonlarda düğmeli hırkalar, kalın tabanlı kombat bot ve lastikli eşofmanlarla yeni bir stil kurgusu oluşturdu. Açık renk tonlarında soft bir görünüm yakalayarak, siz de bu trende ayak uydurabilirsiniz. Gün geçtikçe akşam görünümlerine daha çok dahil olan hırka kombinleri, saten etekler ve deri çizmelerle de uyumlu bir bütünlük oluşturuyor. Grunge tarzında bir kombin yapmak istediğinizde ise devreye baskılı tşört ve jean kombinleri giriyor. Hırkalar artık her tarza çok yakışıyor.

Stil konusunda her zaman ilham aldığımız influencerların hırka kombinlerinden en beğendiğimiz kareleri seçtik. Siz de, Modanisa’da yer alan binlerce çeşit ürün arasından zevkinize göre hırkalar seçerek, iddialı ve şık kombinler yapabilirsiniz.

@kubrakoccc_

@elifkcksari

@seymakaymakk

@sedaincdere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Yap