İlham Panosu: @lafee_sonia ile Kısa Bir Söyleşi

Sonia ile pandemiyle birlikte hayatında ne gibi değişiklikler olduğunu ve giyim stili hakkında merak ettiklerimizi konuştuk.
Sonia, Paris’te yaşayan ve 93,6 bin takipçisi olan bir instagram fenomeni. İlk bebeğini büyük bir heyecanla kucağına almayı bekleyen genç anne; genellikle spor kıyafetler giymeyi tercih etse de, salaş kaplar ve feracelerden de vazgeçemiyor. Doğa yürüyüşleri yapmaktan, eşiyle vakit geçirmekten ve Paris’in tarihi mekanlarını dolaşmaktan büyük zevk alan ünlü influencer ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Siz de instagramdan takip etmek isterseniz @lafee_sonia hesabına göz atabilirsiniz.

1- Pandemi süreciyle birlikte hayatında ve ülkende ne gibi değişiklikler oldu?

Hayat o kadar özel ve belirsizliklerle dolu ki. Benim ülkemde her zaman dışarıya çıkarken maske takmamız gerekiyor. Çünkü dışarıda, süpermarkette, ofiste diğer insanlarla bir arada yaşıyoruz ve mesafemizi korumaya çalışsak da maske takmadan güvende değiliz. Maske hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. Nasıl ki evden çıkarken anahtarlarımızı unutmuyorsak, maskemizi de unutmamalıyız.

2-Hepimiz beğensek de beğenmesek de moda trendlerini takip ediyoruz. Senin yeni sezon trendlerinden stiline uyarlamak istediklerin var mı? Trend takibi yapıyor musun?

Moda benim tutkum ve her sezon yeni trendlerin ne olduğunu, hangi renklerin kullanılacağını, hangi kesim ve kumaşların revaçta olacağını bilmek istiyorum. Örneğin; şu anda kahverengi tonlarında trençkot ve kabanlar, ayak bileğinin üzerinde biten kombat botlar ve tüvit ceketler çok moda. Yeni trendleri giymek zor olabilir ama bu benim için bir oyun gibi diyebilirim. Ve ben bu oyunu her zaman kazanıyorum.

3-Tarzını beğenen ve kendi stiline uyarlamak isteyenler için favori ürünlerini bizimle paylaşır mısın?

Kıyafetlerimi seçerken kumaş ve dikiş kalitesine, üzerime yakışıp yakışmayacağına ve rengine dikkat ediyorum. Favori ürünlerim her sezon değişebilir ama üzerime yakıştırdıklarımı saymam gerekirse, ilk sırada sıklıkla kullandığım siyah jogger pantolonlar var diyebiliri. Hem spor hem de klasik üstlerim ve salaş kaplarımla da çok yakışıyor.

İkinci sırada ise yılbaşı ruhunu da yansıtan simli geniş paça pantolonlar var. Özellikle akşam davetlerinde kurtarıcım olduklarını söyleyebilirim. Minimal tarzda salaş bir tunikle kombinlediğimde bile harika hissediyorum. Sanırım biraz romantik bir tarza sahibim:)  Saten elbise ve etekler de birkaç sezondur favorim. Üzerine triko kazak giyerek çabasız şık bir görünüm elde edebiliyorum. Aynı şekilde ip askılı saten elbiseler de sınırsız kombin olanağı veriyor. Ve son olarak siyah kazaklar kış gardırobumun vazgeçilmezi. Kimin değil ki:)

4- Sence muhafazakar moda evrensel mi? Kıyafet seçerken belli ölçülere bağlı kalarak mı hareket ediyorsun?

Muhafazakar modanın dünyanın her yerindeki kadınlar için değişmez özelliklere sahip olduğunu düşünüyorum. Kadınlar dünyanın neresinde olursa olsun, farklı şekillerde giyinebilir ve bunu kendi kültürüne adapte edebilir. Giyim tarzımın muhafazakar olması beni baskı altında tutmuyor aksine daha özgür hissettiğim için böyle giyinmeyi tercih ediyorum. Herkesin modayı tanımlama tarzı farklı ve birçok kadının hoşuna gidebilecek bazı kıyafetler olduğu gibi, birçoğunun da hoşuna gitmeyebilir. Muhafazakar moda çok geniş seçeneklere sahip ve önemli olan kendini iyi hissettiğin şekilde giyinmek.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Yap