İLHAM PANOSU: Summer Al Barcha ‘Ödün vermeden stil sahibi nasıl olunur?’

Dünya çapında popülerliğe sahip Suriye asıllı Amerikalı influencer Summer Albarcha, sosyal medyadaki yolculuğunu ve influencer olmak hakkında merak edilenleri anlattı: "Benim için influencer olmanın en iyi yanı, değerlerimizden ödün vermeden de stil sahibi olabileceğimizi gösterebilmek."

1

Bu sıralar ruh haliniz nasıl? Sizi mutlu eden şeyleri bizimle paylaşır mısınız?

Bugünlerde kendimi; huzurlu, yaratıcı projeler üstlenmeye hazır ve yeni arayışlar peşinde hissediyorum. Ailem, inancım, sağlığım ve evim için her zaman şükrediyorum.

2

Modunuzu yükseltmek için neler yapıyorsunuz? 

Geçtiğimiz yıldan bu yana egzersiz dersleri alıyorum. Bu, ruh halimi iyileştirmeme ciddi anlamda yardımcı oldu ve beni daha aktif hale getirdi. Birçoğumuzun evden çalıştığı bu dönemde, vücudu hareket ettirmeyi unutmamak önemli.

Influencer olmayı üç kelimede tanımlayabilir misiniz? 

Küçük işletme sahibi.

İşinizin en sevdiğiniz yanı nedir? 

Sevdiğim markalarla kendi tarzıma uygun çalışabilmek ve diğer kadınlara stil uğruna inandıkları değerlerden ödün vermemeleri için ilham olabilmek.

3

Instagram’da oldukça etkili bir takipçi sayısına sahipsiniz. Hangi noktada kendinizi tam bir “influencer” olarak hissettiniz?

2014’te Dubai Moda Haftası’na davet edildim ve oradaki insanların instagram hesabımdan dolayı beni tanıdığını gördükten sonra sadık bir takipçi kitlem olduğunu anladım.

4

Influencer olmak sizi psikolojik açıdan nasıl etkiledi? 

Yaşadığım küresel dünyanın daha çok farkına vardım ve kendi şehrimin ötesinde insanlarla, kültürle ve trendlerle daha fazla bağlantılı hale geldim.

5

Bir influencer olarak kırmızı çizgileriniz var mı? 

Özel hayatıma gerçekten değer veriyorum ve yalnızca benim tarzımı yansıtan içerikleri paylaşmayı tercih ediyorum. Ayrıca dinî değerlerim ve ahlâkımla bağdaşmayan içeriklerin tanıtımını da yapmayı tercih etmiyorum.

Etkili bir influencer olarak, başarılı bir postun sırrını bizimle paylaşabilir misiniz?

Komik bir “caption”, birkaç farklı pozdan oluşan fotoğraf serisi, iyi ışıklandırma ve bazen de en basic kıyafet, takipçilerinizin birçoğunun “kaydet” düğmesine basması için yardımcı olabilir. Kendinize, “bu gönderi benim kaydetmek isteyeceğim bir içerik mi?” diye sormanız yeterli.

6

“Layering (katmanlama)” giyim stilinizi tanımlayan anahtar kelime. Katmanların kusursuz görünmesini nasıl sağlayabiliriz? Tavsiyelerinizi bizimle paylaşabilir misiniz? 

Modest bir kombin oluştururken aşırıya kaçmış gibi görünmemelisiniz. Katmanlar doğal durmalı. Tavsiyelere gelirsek… Palto veya eteklere kalın kemerler ekleyebilir, yakalı beyaz gömlekleri farklı üstlerle kombinleyerek blazer ceket ile tamamlayabilirsiniz. 

7

Instagram'da pek çok kişi artık pandemiyi unutmak istiyor. Peki pandemi sizin için bitti mi, hâlâ tedirgin misiniz?

Kesinlikle hâlâ endişe verici, ancak aşılarımız olduğu için minnettarız ve dünyanın geçen yıldan çok daha iyi bir noktada olduğunu biliyoruz. Ne olursa olsun seyahat ve moda endüstrisi üzerinde kesinlikle hâlâ bir etkisi var.

8

Pandemi sürecinde gördüğünüz en ilginç Instagram trendi nedir?

Ev yapımı batik sweatshirtler.

Son olarak, başarılı bir sosyal medya fenomeni olmak isteyen gençlere ne tavsiye edersiniz?

Tutarlı bir marka oluşturmak için en uygun noktayı bulmalı ve paylaşım yaptığınız her an daha büyük bir amaç ve hedefe sahip olduğunuzu unutmamalısınız.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Yap