Karantina Tatili Evde Nasıl Geçer? Hoşgeldin 2021!

"Yılbaşı tatilinizin karantina altında geçecek olması, geçmiş yıllar kadar şenlikli, kutlamalı ve anlamlı olmayacağı manasına gelmez. İyi bir planlama ile, evde harika bir karantina tatili geçirebilirsiniz."

2020’ye girerken ne kadar da mutluyduk. Takvimde sadece bir rakam değişiyordu ama bizim yeni yıldan beklediğimiz çok şey vardı. Tüm umutlarımız, gelecek planlarımız sanki yeni yılla birlikte start alacaktı. Malesef hiç de beklenildiği gibi olmadı. Bu yıl öyle bir geçti ki, neredeyse tüm beklentilerimiz değişti. Tüm dünya hiç olmadığı kadar zor bir dönemde ve hala sınavımız bitmiş değil. Filmlerde izlediğimiz tüm felaket senaryoları başımıza gelebilirmiş gibi hissetmekten kendimizi alamıyoruz. Artık önceliğimiz; sağlıklı olmak, sahip olduklarımıza şükretmek ve sevdiklerimizle görüşeceğimiz günlerin hayalini kurmak.

Geçtiğimiz yıldan farklı olarak bu yılbaşını nasıl geçireceğimiz ise çok net: evlerdeyiz. Şehrin sokaklarında gülüp eğlenmek ya da tatil planlarını gerçekleştirmek yerine, çoğumuz salonumuzun kanepesinde sade bir akşam geçireceğiz. Ve 2021’de onlarca arkadaşla yüzyüze görüşmek yerine, misafir listemiz hanelerimizde yaşayanlarla sınırlı kalacak. Ancak yılbaşı tatilinizin karantina altında geçecek olması, geçmiş yıllar kadar şenlikli, kutlamalı ve anlamlı olmayacağı manasına gelmez. İyi bir planlama ile, evde inanılmaz bir karantina tatili geçirebilirsiniz.

Harika Bir Kahvaltı, 

Harika Başlangıçlar

Demek

Geç kahvaltı aile ortamını daha keyifli hale getirmenin en kolay yolu. Ustası olduğunuz bir menü seçerek, sevdiklerinize harika sürpriz sofralar hazırlayabilirsiniz. Pankek ya da pişi yanında birkaç çeşit reçel ve peynir tabağı ile tüm övgüleri hakedeceğiniz zengin bir kahvaltı şöleni oluşturmak çok kolay.

Anı Defteri ve Fotoğraf Albümü 

Hazırlamak İçin Daha İyi Bir

Zaman Olabilir mi?

Instagram paylaşımlarınızdan oluşan bir fotoğraf albümü veya 2020’nin unutulmaz anlarını kaleme alacağınız bir anı defteri ile bu yılı ölümsüzleştirmek elinizde. İlk başta anlamsız ve zor gelse de, geçmişe dönüp baktığınızda keyifli hatıralarla karşılaşmak için harika bir yol.

Kendinizi Nasıl İyi

Hissediyorsanız Öyle Giyinin

Sırf evde olduğunuz için tüm tatili pijamalarınızla geçireceksiniz diye bir kaide yok (yine de isterseniz neden olmasın). En sevdiğiniz kıyafetlerinizi giyerek bakımlı görünmek daha iyi hissettirecekse, içinizden geldiği gibi davranın.

Yeni Yıl, Yeni Kararlar

Alma Zamanı

Bu yıl evde fazladan vakit geçiriyoruz. Bu demek ki, yeni yılda gerçekleştirmek istedikleriniz ve hayallerinizle ilgili kararlar almak için fazladan zamanınız olacak. Kariyer, kişisel bakım, sağlık, yatırım gibi konular üzerinde düşünerek, şimdiye kadar ki en iyi yılınızı geçirmek adına bir liste hazırlayabilirsiniz. 

Oyun Partisi

ile Eğlenmek Garanti

Aile ile yılbaşı ve uzun bir tatil geçirmenin en keyifli yolu oyunlardır. Bu yüzden şimdiden planlarınızı yapın. Jenga, Bingo, Monopoly gibi oyunlarla sıcacık bir ortam oluşturun. Ya da arkadaşlarınızla görüntülü bir sohbete katılarak, Zoom’da oynayabileceğiniz oyunları keşfedin.

Herkesin Ortak Noktası:

Keyifli Atıştırmalıklar

Dumanı tüten bir salep, kızarmış kestaneler ve patlamış mısır… Ailecek eğlenmenin pek çok farklı yolu var. Tüm geceyi film izleyerek geçirecek olsanız bile, sıcak çikolatanızı yudumlayarak anın tadını çıkarabilirsiniz.

Bu Yılı Unutulmaz Yapmak İçin

Ailenizle Güzel Bir Akşam

Yemeği Hazırlayın 

2020 gibi bir yıldan sonra hepimiz bir ziyafeti hak etmiyor muyuz? Geçmiş yılı güzel hatırlamak ve yeni yılı karşılamak için ailecek lezzetli bir akşam yemeği olmazsa olmaz. Evde bir şeyler hazırlamak yerine dışardan söylemeyi tercih edebilirsiniz. Ya da sipariş beklemek ve kötü bir sürprizle karşılaşmak istemiyorsanız, denemek istediğiniz birkaç tarif seçin ve aile üyeleriyle görev paylaşımı yapın. Bu şekilde, herşey daha da eğlenceli olacaktır. 

Hafıza Kavanozu Hazırlayın

Bu tip şeyler başta saçma gelebilir ama sonrasında motivasyonunuzu nasıl arttırdığına şaşırırsınız. Önümüzdeki 12 ay boyunca her mutlu anınızı ölümsüz kılacak ufak hatıralar biriktirmek için büyük bir kavanoz seçin. Bilet koçanı, sipariş fişi, mutlu olduğunuz anlarda yazdığınız ufak notlar vb. 2022 arifesinde kavanozu açtığınızda hatıralar arasında ufak bir yürüyüş, sizi mutlu zamanlara geri götürecek.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Yap