Lagerfeld’in memleketine yolculuk

Hamburg’a bir uçak biletimiz olduğunu hayal edelim ve nereleri gezeceğimizi, o gezide nasıl giyineceğimizi planlayalım.
Evet, bugünlerde pandemi nedeniyle seyahat imkanı yok. Peki seyahati hayal etmek de imkansız mı? Karl Lagerfeld’in memleketi Hamburg’a bir uçak biletimiz olduğunu hayal edelim ve nereleri gezeceğimizi, o gezide nasıl giyineceğimizi planlayalım.

Hafencity

Hamburg’un eski liman bölgesinde yer alan HafenCity, Elbe Nehri üzerinde konuşlandırılmış mimari harikası binaları, Sandtor limanına demir atmış tarihi tekneleri ve su kıyısındaki lüks konut yapılarıyla ünlü. Şehrin mutlaka görülmesi gereken yerleri arasında; eski bir depoyu yıkmadan üzerine inşa edilen Elbphilharmonie konser salonu, 19. yüzyıldan kalma Speicherstadt kompleksinin kırmızı tuğla duvarlı depoları, Baharat Müzesi ve Miniatur Wunderland model maket demiryolu müzesi yer alıyor. Hipster cafeler ve müzeleri gezerken oldukça şık hissedeceğiniz ceket-pantolon takımı her adımda zarafetinize ortak olacak.

Elbstrand

Kumsalda kısa bir yürüyüş ve plajda güneşlenmek için Almanya’nın en güzel yerlerinden biri Elbstrand. Bu mevsimde serin meltem rüzgarına hazırlıklı olacağınız sıcacık bir kaban tercih etmeli ve kış güneşine karşı manzarayı rahatça izleyebileceğiniz güneş gözlüklerinizi eksik etmemelisiniz.

Jungfernstieg

Pek çok ünlü markanın mağazasının yer aldığı Jungfernstieg bölgesi, göl kenarında yer alan lüks restoranlarıyla adeta bir çekim bölgesi. Pek çok alışveriş merkezine bağlantı noktası olan bölgede alışveriş sonrası kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Sternschanze

Türk nüfusunun yoğun olduğu bu bölge, yerel halkın arasına karışabileceğiniz en uygun yerler arasında. Flohschanze bit pazarında ikinci el kıyafetler ve takılar satın alabilir, Schanzenpark’ta açık hava sinemasına gidebilir, Rote Flora’da konser izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Yap