Modanisa Dergi 2021 Kış Sayısı ile Yayında!

69. sayısı ile muhafazakar modanın nabzını tutan tek basılı ve dijital yayın olma özelliğini sürdüren #ModanisaDergi, güncel haberler ve moda içerikleriyle yine dopdolu bir kış sayısı ile karşınızda!

EDİTO | Güzellik, çeşitliliktedir!

Avrupa Konseyi geçtiğimiz günlerde, başörtüsü takmayı tercih eden kadınlara saygı duyulması için Avrupa çapında bir kampanya yaptı. Türkiye’nin de üyesi olduğu Avrupa Konseyi’nin kampanyadan beklentisi, Müslümanlara yönelik ayrımcılığın sonlandırılması. Kampanya görsellerinden birinde şu slogana yer veriliyor: “Güzellik farklılıklardadır, tıpkı başörtüsünde özgürlük olduğu gibi.”

Kampanya Eylül ayında Avrupa’daki Müslüman gençlik örgütlerini bir araya getiren Femyso ile yürütülen bir atölye çalışması sonrasında hazırlandı. Avrupa’daki Müslüman üniversite öğrencilerini çatısı altında toplayan Femyso’nun başkanı, bir Türk kızı: Hande Taner.

Hande Taner, kampanya için, “Bir özgürlükten bahsediliyorsa bu evrensel olmalı” diyor ve ekliyor: “Bu hem giyineceğimiz kıyafetlere karar verme özgürlüğünü hem de giyinmeyeceğimiz kıyafetlere karar verme özgürlüğünü kapsamalı.”

Avrupa Konseyi’nin bu kampanyasını çok değerli buluyor ve alkışlarla karşılıyoruz. Modanisa olarak 5 kıtada 140 ülkeye e-ihracat yapan bir e-ticaret platformuyuz. Bir hazır giyim e-ticaret şirketi olmaktan çok, amaçlı bir şirketiz. Kadınlar güçlendikçe toplumların güçleneceğine inanıyoruz ve kadınların sosyal hayattaki alanlarını genişletmelerine yol arkadaşlığı yapıyoruz. Hem modayı takip edip hem de inançlarına uygun bir giyim tarzı oluşturmak isteyen her kadının kendisini giydikleriyle şık ve rahat hissetmeye hakkı olduğunu savunuyor ve  kadının kendi düşünce, ihtiyaç ve inancından vazgeçmeden hayattan daha fazla pay alması gerektiğine inanıyoruz. İnancına göre giyinmek bir insan hakkıdır; bu hak engellenemez. Başta inanç ve ifade özgürlüğü olmak üzere evrensel insan haklarını savunan herkesi bu fikre destek vermeye ve dayanışmaya davet ediyoruz.

 
2021 yılına kış sayısı ile veda eden #ModanisaDergi,

yine dopdolu içeriğiyle karşınızda!

“Modanisa global marka elçisi olarak kendimi eve dönmüş gibi hissediyorum” diyen Halima Aden ile moda dünyasını, inançlardan taviz vermeden nasıl kariyer yapılabileceğini ve muhafazakar modanın geleceğini konuştuk. Dünyanın ilk muhafazakar modeli olarak tanınan Halima Aden‘i daha yakından tanımak için söyleşi sayfalarımıza mutlaka göz atmalısınız.

İlham Panosu köşemizde ise instagramda etkili bir takipçi kitlesine sahip olan tasarımcı ve stylist Büşra Yarar Özcan‘ı konuk ediyoruz. Moda sayfalarımız için Refka Kış Koleksiyonu‘nun stylingini gerçekleştiren Büşra Yarar Özcan, meslek seçimi ve giyim stili hakkında merak ettiklerimizi yanıtladı. Ünlü influencerın stilinden ilham almak için takipte kalın.

Kış stilinde öne çıkan 7 trend başlığında, sezonun hit görünümlerini yakalamanız için minik tüyolar yer alıyor. Güzellik sayfamızda vegan, doğayla dost ve helal sertifikalı ürünleri ele aldık. Yaşam sayfamızda ise 4 adımda evinize nefes aldırmanın ipuçlarını paylaşıyoruz. İskoçya’nın başkenti Edinburgh rüya gibi doğal güzellikleri ve keşif noktalarıyla yeni sayımızda sizi bekliyor.

Daha bitmedi… #ModanisaDergi‘de yer alan konular detaylarıyla birlikte şimdi blog.modanisa.com’da! Üstelik Modanisa Dergi’nin tüm sayılarını bloğumuz üzerinden de okuyabilirsiniz. Moda gündeminden en son haberler, güzellik ve yaşam sırları, moda çekimleri, influencer stilleri, seyahat  ve yaşam rehberleriyle gündemi blog.modanisa.comda takip edin!

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Yap