Modanisa Ekibi Nasıl Giyiniyor?

Modanisalılar kombinlerini oluştururken neye dikkat ediyor; nasıl giyiniyorlar? Ekibimiz binlerce ürün arasından seçim yaparak kendi kombinlerini oluşturdular.

Söz konusu stil olunca herkesin tercihi farklıdır elbette. Modanisa ekibi binlerce ürün arasından tercih yaparak kendilerine en uygun kombinleri oluşturdular. Bakalım en çok hangi kombini beğeneceksiniz?

Havva Elif Kahraman Aşık

Marka Koordinatörü

 

“Bazen bir başörtüye göre tüm kombinimi

hazırlayabilirim”

 

Çalışma hayatı içinde gün boyu kullanabileceğim casual tarzı tercih ediyorum. Blazer ceket ve şık gömlekler benim için kurtarıcı parçalar. Trendleri bütün olarak almak yerine, küçük dokunuşlar şeklinde stilime yansıtmayı seviyorum. Çantalar ve saatler kombinimi tamamlamak için kullandığım en önemli aksesuarlarım. Genelde çok şık bir parçayı spor ayakkabıyla ya da spor bir ceketi stiletto ile kombinleyerek sürpriz karışımlar yapmayı tercih ediyorum.

Bir gün pandemi biterse, görkemli mimarisiyle İspanya Opera Binası ziyaret etmek istediğim ilk yerler arasında.

 

Özlem Güneş

Yayın Yönetmeni

 

“Eklektik yaklaşımları seviyorum”

 

Hareketli bir ortamda çalıştığımız için ofis saatlerinde spor şık giyinmeyi tercih ediyorum. Olası toplantılar için masamın altında her zaman bir çift ayakkabı hazır bekler. Stilime zaman zaman vintage detaylar veya alışılagelmedik parçalar eklemeyi seviyorum. İnce halka gold küpeler ve güneş gözlüğü stilimin önemli parçalarından. Son dakika çıkan bir akşam daveti için kombinim, elbise üzerine oversize blazer ceket ve ince topuklu çizme olurdu.

Ressam ve heykeltraş Farshad Farzankia’nın eserleri beni üretmeye teşvik ediyor.

 
 

Yasemin Özkazanç

Yazı İşleri Müdürü

 

“Renk uyumuna özen gösteririm”

 

Kış aylarında toprak tonları, ilkbahar ve yaz günlerinde ise uçuk pasteller favorim. Kombinlerimi trençkot ve spor ayakkabılarla tamamlamayı seviyorum. Aksesuar kullanacaksam vintage saatler ve ince yüzükler ilk tercihim oluyor. Şal seçiminde pamuklu ve vual kumaşlar gün boyu rahat etmemi sağlıyor. Zamansız tarzı olan ayakkabı ve çantalar stilim için en büyük yatırım aracı.

Pandemiyle birlikte yeşil bitkilere olan düşkünlüğüm arttı. Kinfolk’un Garden sayısı dünyanın dört bir yanından özgün bahçe görselleriyle benim için tam bir şölen.

 

Dena Hassan

Pazarlama Projeleri Danışmanı

“Çok fazla aksesuar takan biri değilim”

Grunge tarzda ve özgür hissettiğim parçalarla tamamladığım karma bir stilim var. Farklı parçaları kendi tarzıma göre karıştırmayı ve eşleştirmeyi seviyorum. Genelde günlük stilimde yırtık jean ve kombat botlarımı giymeyi tercih ederim. Mavi, yeşil, siyah, kahverengi ve bordo renkler vazgeçilmezim. Aksesuar olarak sadece saat ya da sol işaret parmağıma ince bir yüzük takmayı seviyorum.

Benim için 1957 yılına ait Two Triangles isimli kolaj çalışması, sanatın zamansız güzelliğini anlatan eşsiz bir çalışma.

 

Rümeysa Aycan

Styling Uzmanı 

“Beyaz gömleklere karşı zaafım var”

Genelde tercihim rahat ve zamansız parçalardan yana. Bu yüzden oversize kesimler dolabımın olmazsa olmazları arasında. Oversize beyaz bir gömlek, trençkot, jean ve trend bir ayakkabı ile oluşturduğum kombin günün kurtarıcısı olabilir. Çoklu zincir kolyeler ve minimal tarzda yüzükler vazgeçemediğim aksesuarlardan. Çanta seçimlerim ise tamamen işlevsellik üzerine.

Vanessa Bell’in 1921 tarihli bu resmine bakmak bana huzur veriyor. Adeta doğanın tüm renkleri üzerinde toplanmış gibi.

Zeina Zain

Styling Uzmanı

“Desenleri ve katmanları karıştırmak, giyinmeyi eğlenceli kılıyor” 

Şık dokunuşlarla şekillenen zarif bir stilim var. Genellikle karakterimi ön plana çıkaran sakin renkleri tercih ederim. Yoğun bir işim ve 3 çocukla aktif bir hayatım olduğu için sade bir kombinde, tek bir parçayı öne çıkarmayı tercih ediyorum. İyi bir ruj, dezenfektan, el kremi ve genç bir cildin sırrı güneş kremim çantamdan hiç eksik olmaz. Son dakika davetleri için genelde tercihim gold takılarla ışıltı katılmış monokrom bir silüet olur.

Ünlü tekstil sanatçısı Mister Finch’in fantastik koleksiyonlarının anlatıldığı kitabı, tuhaf ve büyüleyici öğeleriyle oldukça ilham verici buluyorum.

 

Asude Eren

Yardımcı Moda Editörü

 

“Stilim, o gün nasıl hissettiğimle doğru orantılı”

 

Stil çizgisini bozmayan insanların çok havalı göründüğü bir gerçek. Fakat benim için tek bir çizgide stil oluşturmak çok zor. Sabah kalktığımda ruh halim nasılsa öyle giyinmeyi seviyorum. Rahat ve eğlenceli hissettiğimde daha renkli ve spor giyinirim. Daha cool olmak istediğimde ise spor kıyafetlerimi kısa topuklularla tamamlarım. Ceketler kombinlerimin vazgeçilmezidir. Çantamdan eksik etmediğim ürünler ise; kirpik kıvırıcı ve dudak nemlendiriciler. 

Pandeminin olmadığı bir dünyada Tokyo’nun rengarenk ve ışıltılı sokaklarında kaybolmak istiyorum.

 

Arzu Nur Palut

Yardımcı Moda Editörü

 

“Farklı tarzları karıştırmaktan çekinmem” 

 

Hayatın her alanında minimalizme önem veren biri olarak tarzım da kesinlikle minimal. Günlük yaşantımda genellikle oversize kesimler tercih ediyor, tişörtün altına klasik bir pantolonla smart casual görünümü yakalıyorum. Farklı kombinasyonlar denemek beni mutlu ediyor. En çok kullandığım aksesuarlar kemer, kolye, gözlük ve çantalar. Aniden çıkan bir akşam daveti için kapsül gardırobumdan krep kumaşlı düz kesim siyah bir elbise seçerdim.

Nicolas Ghesquière’in koleksiyon tanıtımı için kitap kapağı ve film afişi şeklinde yaptığı fotoğraf çekimi, adeta geleceğin modasını günümüze taşıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Yap