16 49.0138 8.38624 arrow 1 arrow 1 5000 1 fade https://blog.modanisa.com 120 1
sticky-logo

Modanisa’dan 140 ülkede kadınların sesini duyuracak #LetMeBe / #BırakKendimOlayım kampanyası

Temmuz 17, 2021
Tüm dünyada modern muhafazakar giyim tarzını benimsemiş kadınların kendi giyim tarzlarına uygun binlerce seçenek bulabileceği, dünyanın ilk ve en büyük uluslararası online moda ve alışveriş platformu Modanisa.com, #LetMeBe etiketiyle başlattığı uluslararası kampanya ile 15 Temmuz'da Avrupa'da yaşanan ve kadınların inancına göre giyinme hakkına karşı bir gelişmeye dikkat çekiyor.

Avrupa Adalet Divanı’nın inancına göre giyinmenin engellenmesi yolunda verdiği karara karşı uluslararası tepki büyüyor.

Türkiye’nin uluslararası online muhafazakar giyim platformu Modanisa, Avrupa Adalet Divanının başörtüsü yasağı uygulanabileceğine hükmetmesine sessiz kalmadı. Bu kararı “kadınların tercihlerine yapılmış bir müdahale” olarak yorumlayan Modanisa, sosyal medyada #LetMeBe / #BırakKendimOlayım etiketiyle 5 kıtada 140 ülkede, tüketicileri başta olmak üzere, tüm kadınların ve sivil toplumun sesini duyuracak uluslararası bir kampanya başlattı. Modanisa’dan yapılan açıklamada “İnancına göre giyinmek bir insan hakkıdır; bu hak engellenemez. Başta inanç ve ifade özgürlüğü olmak üzere evrensel insan haklarını savunan herkesi kampanyaya destek vererek dayanışmaya davet ediyoruz.” denildi.

Tüm dünyada modern muhafazakar giyim tarzını benimsemiş kadınların kendi giyim tarzlarına uygun binlerce seçenek bulabileceği, dünyanın ilk ve en büyük uluslararası online moda ve alışveriş platformu Modanisa.com, #LetMeBe etiketiyle başlattığı uluslararası kampanya ile 15 Temmuz’da Avrupa’da yaşanan ve kadınların inancına göre giyinme hakkına karşı bir gelişmeye dikkat çekiyor.

 

“İnancına göre giyinmek bir insan hakkıdır”

Geçtiğimiz Mart ayında Almanya’da iki Müslüman kadın başörtüsüyle çalışmalarına izin vermeyen işverenlerine karşı dava açmış, Alman mahkemeleri de Avrupa Adalet Divanı’ndan görüş istemişti. Avrupa Birliği’nin (AB) en üst yargı organı olan Avrupa Adalet Divanı, 15 Temmuz 2021 Çarşamba günü görüşünü bildirdi ve başörtüsü yasağı uygulanabileceğine hükmetti.

Modanisa, 10 yıl önce yola çıkarken olduğu gibi bugün de en önemli amacının, inançlarına göre giyim tarzı benimsemiş dünya kadınlarının giyim ve yaşam tarzlarını sürdürebilmelerine katkıda bulunmak olduğunu belirterek “Adalet Divanının bu kararını ‘kadınların tercihlerine yapılmış bir müdahale’ olarak görüyor ve kabul edilemez buluyoruz. İnancına göre giyinmek bir insan hakkıdır; bu hak engellenemez. Buna dikkat çekmek için Türkiye’den ABD’ye, Fransa’dan Malezya’ya 5 kıta 140 ülkede eriştiğimiz milyonlarca tüketicimizden güç alarak #FreedomToChoose etiketiyle bir kampanya başlatıyoruz ve kadınların yanında olduğumuzu bildiriyoruz,” şeklinde açıklamada bulundu.

“Her kadın, inancından vazgeçmeden hayattan daha fazla pay almalı”

Türkiye’nin ilk uluslararası online alışveriş sitesi Modanisa.com, kadının kendi değerlerinden vazgeçmeden hayatını zenginleştirmesine rehberlik ediyor. Hem modayı takip edip hem de inançlarına uygun bir giyim tarzı oluşturmak isteyen her kadının kendisini giydikleriyle şık ve rahat hissetmeye hakkı olduğunu savunan Modanisa.com, kadının kendi düşünce, ihtiyaç ve inancından vazgeçmeden hayattan daha fazla pay alması gerektiğine inanıyor.

Bu doğrultuda Türkiye’nin adını 5 kıtada 140 ülkeye taşıyan Modanisa.com’un ziyaretçi sayısı yıllık 250 milyona ulaşıyor. Son 3 yıl üst üste Türkiye’nin e-ihracat şampiyonu olan Modanisa.com, milyonlarca kadını sezonun son trend ve yenilikleri ile buluşturarak kaliteli ve iyi giyimi, muhafazakar tarzda tercih eden kadınlar için de erişilebilir fiyatlarla ve bol seçenekle sunuyor.

 

Yazıyı paylaş

DON'T MISS THIS ONE: Yeni Sezon Trendlerinin İzinde: Okula Dönüş Stili 

0 Yorum

Cevap Yaz