16 49.0138 8.38624 arrow 1 arrow 1 5000 1 fade https://blog.modanisa.com 120 1
sticky-logo

Ne Moda Neden Moda:Hoodie Kapüşonlu Sweatshirtler Neden Vazgeçilmez Oldu!

Ocak 19, 2021
"2021 yılına damga vuracak hoodie sweatshirtlerin neden ve nasıl moda olduğunu biliyor muydunuz? Hoodie sweatshirtlerin tarihi ve 2021'in en trend modellerini birlikte inceleyelim"
K

apüşonlu sweatshirt’lerin tarihini incelemek için 3000 yıllık bir zaman yolculuğuna çıkıyoruz. Hoodie’ler ilk olarak Antik Roma ve Yunan döneminde uzun elbiseler olarak karşımıza çıkıyor. 17. Yüzyıl’a geldiğimizde kapüşonlu kıyafetler gizliliği ve güvenliği sağladığı için kadınlar tarafından sık sık tercih ediliyor.

Modern anlamda ilk hoodie 1930’larda, şimdiki adıyla Champion olarak bildiğimiz spor markası tarafından üretiliyor. Kış soğuklarında sıcacık tutan hoodie’ler sporcular ve atletler tarafından hemen benimseniyor. Hoodie’leri popüler kültüre taşıyan ve bugünkü cool imajı yaratan ise 1970’lerde başlayan hiphop kültürü oluyor. 1976’da ikonik gri sweatshirtüyle antrenman yapan Rocky süreci hızlandırıyor. Müzisyenlerden, üniversite öğrencilerine, sporculardan prenseslere kadar -evet Prenses Diana’nın da favroilerinden biriydi- hoodie’ler hepimizin göz bebeği oluyor.

Öyle ki, birkaç yıl önce Mark Zuckerberg kot, tişört ve sweatshirt üçlüsünü Facebook çalışanlarının resmi üniforması ilan ediyor!

Peki bu sezon hangi modeller popüler? Spor-şık ve cool tarzlarıyla sezonun trendi olacak kapüşonlu sweatshirtlere hep birlikte göz atalım…

*Blok renkli, ekose desenli ve ekru renklerden oluşan kapüşonlu sweatshirtler, sezonun en trend ve casual şık alternatifleri arasında.

*Batik deseni ile farklı bir duruşa sahip olan, oversize kesimli ya da kanguru cepli kapüşonlu sweathirtler; triko pantolonlar, jeanler veya eşofmanlar ile kombinleyebileceğiniz dolabınızın stil sahibi parçalarından olmaya aday.

*Dolapların kurtarıcı parçası basic kapüşonlu sweatshirtleri, spora giderken veya haftasonu rahatlığı için tercih edebilirsiniz. 

*Bu yılın vazgeçilmezi ekose desenine sahip hoodieler ile kış sezonunda sıcacık hissetmek ve sezon trendlerini yakalamak çok kolay.

*Siyah beyaz çizgili, gündelik tarza uygun, farklı kapüşon detaylı hoodieler, jean ve eşofmanlar ile uyumlu kombinler oluşturmak için ideal.

*Oversize kesim hoodieler 1990’ların modası neon renkler ile spor giyimin vazgeçilmezi olmaya devam ediyor.

*Beyaz üzeri siyah slogan baskılı sweatshirtler, spor şıklığı benimseyenlerin son gözdesi ve günlük kombinlerin parçası olmaya hazır.

*Kanguru cepli basic kapüşonlu sweatshirtler, ister evde ister sokakta spor şık bir görünüm için rahatlıkla kullanabileceğiniz modeller arasında.

Yazıyı paylaş

DON'T MISS THIS ONE: BENİN İlkbahar-Yaz Koleksiyonu

0 Yorum

Cevap Yaz