16 49.0138 8.38624 arrow 1 arrow 1 5000 1 fade https://blog.modanisa.com 120 1
sticky-logo

Okula Dönüş İçin İhtiyaç Listeniz Hazır mı?

Ağustos 31, 2020
"Okulların 21 Eylül’de yüzyüze eğitime açılacağı konuşulurken; biz de veli ve öğrencilerimize yardımcı olacak detaylı bir okul ihtiyaç listesi hazırladık."

Hayat yavaş yavaş normal düzenine dönüyor. Pandemi nedeniyle zorlu bir sınavdan geçen eğitmen ve öğrenciler, kısa bir yaz tatilinin ardından yeni bir eğitim-öğretim dönemine daha merhaba diyecek. Birçok özel okul 17 Ağustos’ta uzaktan eğitime başlarken, devlet okullarında bu süreç 31 Ağustos’ta start aldı. Seyreltilmiş eğitim kapsamında hangi sınıfın ne zaman okula gideceği kararının verilmesi ise; bilim kurulu tarafından belirlenecek. Tüm okulların 21 Eylül’de kademeli olarak yüzyüze eğitime açılacağı konuşulurken; veliler de okul için alışveriş hazırlıklarına başladı. Bu süreçte velilerin ve öğrencilerimizin yükünü biraz olsun hafifletmek adına detaylı bir okula dönüş ihtiyaç listesi hazırlıyoruz. İster uzaktan eğitim ister yüzyüze eğitim olsun, okul alışverişinin temel detaylarını bu yazımızda bulacaksınız.

Uzaktan Eğitimin Olmazsa Olmazı: Kulaklık

Okula dönmeye sayılı günler kala çocuklarınızı motive etmenin ve derslere konsantre olmalarını kolaylaştırmanın en kolay yolu, eğlenceli okul aksesuarlarından geçiyor. Uzaktan eğitimin önemli bir parçası olan kulaklıklar, çocuklarınızın dersi derste anlaması ve dikkat dağıtıcı seslerden uzaklaşması için mutlaka kullanılmalıdır. MEB tarafından yenilenen EBA TV’de, uzaktan eğitim için her türlü donanım mevcut. Canlı derslerin yayınlandığı Eba TV, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitimlerle yüzyüze eğitim gibi olmasa da önemli ölçüde eğitim ihtiyacını karşılıyor. Gün boyu evde ders çalışan çocuğunuz için böyle kullanışlı ve eğlenceli bir kulaklık, motive edici güzel bir hediye olabilir.

Okul Heyecanının Baş Kahramanı: Sırt Çantası

Okul öğrencilerinin vazgeçilmez yol arkadaşı olan sırt çantaları; hem okulda hem de evden eğitim sürecinde okul malzemelerini derli toplu tutmak için tercih edilir. Özellikle okula yeni başlayacak minikler için çanta seçimi oldukça önemli bir meseledir. İleride yaşanabilecek sağlık sorunlarını engellemek adına, içeriği bakanlıkça onaylı sağlıklı malzemeden üretilen, sırt ve bel destekli ergonomik modeller tercih edilmelidir. Sırt çantası seçerken çocuğunuzun yaşına, boy ve kilosuna göre okul malzemelerini rahatça taşıyabileceği boyutta bir çanta tercih etmelisiniz. Okul hayatına yeni adım atan miniklerin sevdiği çizgi film karakterlerinin yer aldığı baskılı çantalar, severek okula gitmelerini kolaylaştıracaktır. Çocuk geliştikçe ve ders metaryalleri arttıkça çanta ihtiyacı da değişecektir. Her yaştan öğrencinin tercih edebileceği çanta modellerini Modanisa.com’da bulabilirsiniz.

Rengarenk Kırtasiye Ürünleri

Önceden okul alışverişinin tek mekanı kırtasiyelerdi ve kitaplar da dahil her ihtiyacınızı kırtasiyelerden karşılardınız. Günümüzdeyse okulların verdiği eksik listeleri kırtasiye alışverişini oldukça kolaylaştırıyor. Okul alışverişinin en heyecan verici kısmı olan kırtasiyeler, özellikle çalışkan ve titiz öğrenciler için harika bir oyuncakçı dükkanı gibidir. Not almayı seven, defterlerini özenle seçip başlıkları ve önemli notları renkli kalemlerle vurgulamak isteyen disiplinli öğrenciler, binbir çeşit kırtasiye malzemesi arasında kendini kaybeder. Siz de çeşit çeşit kalemleri saklamak için çocuğunuza kalem kutusu hediye edebilirsiniz.

Beslenme Çantası ve Su Matarası

Çocuğunuzun beslenme saatinde yiyeceklerine güvenle ulaşabileceği, kullanışlı ve şık beslenme çantaları ve suluk modelleri Modanisa’da sizi bekliyor. Çocuğunuza beğendiği bir beslenme çantası ve suluk alırsanız, yiyecek ve içecek tüketimine de o denli özen gösterecektir. Beslenme çantasına koyduğunuz yiyeceklerin kolay tüketilebilir olmasına, çevreye kötü koku yayan ağır yiyecekler olmamasına özen göstermelisiniz.

Okul Kıyafetleri

Okula dönüş için ihtiyaç listesinde kıyafet seçimi oldukça önemli bir başlık olarak yer almaktadır. Çocuğunuzun okul hayatı boyunca giyeceği okul kıyafetleri, her okulun belirlediği özelliklere göre değişkenlik gösterir. Okul kıyafeti alırken dikkat etmeniz gereken en önemli konu; sık kirlenen tişört, gömlek gibi parçalardan mutlaka yedekli almanızdır. Üniformanın altına giyilecek okul ayakkabısı da gün boyu çocuğunuzun rahat etmesi için önemlidir. Ayrıca spor dersleri için eşofman, spor ayakkabı, spor çantası, spor çorabı ve havlu gibi ihtiyaçları da düşünmelisiniz. 

Keyifli bir eğitim-öğretim yılı diliyoruz.

Yazıyı paylaş

DON'T MISS THIS ONE: Vücut Tipine Göre Mont ve Kaban Seçim Rehberi

0 Yorum

Cevap Yaz