Pandemiyle Popülerleşen 4 Farklı Tatil Seçeneği

"Bu dönemde pandemiyle popülerleşen en izole ve güvende hissedeceğimiz tatil seçeneklerini sizin için derledik. "

Stresli ve endişe dolu bir dönemi geride bıraktık. İlkbaharı evde geçirdik ve yazın büyük bir kısmını da şüpheyle sosyalleşmeye çalışarak harcadık. Temiz havaya, doğaya, yeşile duyduğumuz özlem zirvelere ulaşırken, şimdi ucundan da olsa güzel havaları değerlendirmenin yollarını arıyoruz. Belki bir hafta sonu kaçamağı, belki de izole bir tatil villası seçerek evde kaldığımız sürenin acısını çıkarmak istiyoruz. Bu dönemde kalabalıklardan uzak, tanıdığımız ve güvendiğimiz yakın dostlarımızla birlikte olacağımız tatil planları yapmak ve güvenli sosyalleşmek en mantıklısı. Biz de bu kurala uyarak pandemiyle popülerleşen farklı tatil seçeneklerini sizin için derledik.

shutterstock_1574722708

Tekne Tatili

Malum yat tatili tek bir aile için oldukça maliyetli bir seçenek. Üst gelir seviyesinde düşünülen bu tatil seçeneği, pandemiyle birlikte kimlik değiştirdi ve birkaç aile bir araya gelerek tekne kiralamak ve denizle içiçe bir tatil yapmak oldukça popüler hale geldi. Yakın arkadaşlarınız ve aile dostlarınızla keyifli bir tatil planlamak istiyorsanız, doğayla bütünleşip koy koy doğal güzellikleri keşfedebileceğiniz bu tatil seçeneğini mutlaka değerlendirmelisiniz. 

Kamp Tatili

Yeni normal düzene dönüşün başladığı şu günlerde, tabiat ana tüm yaralarımıza merhem oluyor. Doğayla yeniden bağlantı kurmaya çalışırken; keşfedilmemiş tabiat güzellikleriyle başbaşa kalabileceğiniz, sessiz, sakin ve huzurlu bir tatil düşlüyorsanız kamp tatili seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Bu tatil seçeneğinin en güzel yanı ise; istediğiniz sıklıkta ve seçtiğiniz durakta mola verebilmeniz. Öncelikle belirlediğiniz rotaya göre eksiksiz bir ihtiyaç listesi hazırlamalı ve güvenli bir kamp yeri seçmeye dikkat etmelisiniz. Eğer riske girmekten çekiniyorsanız, güvenlikli bir kamp alanı tercih edebilirsiniz. Böylece çocuklarınızın temel ihtiyaçlarını düşünmeyeceğiniz, daha rahat bir ortam Kamp malzemelerinizi arabanıza koyarak maaile başbaşa olacağınız keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Ekolojik Otel Tatili

Yemek hazırlanan malzemelerden, doğada çözünen temizlik ürünlerine ve arıtma teknolojilerine kadar her detayda organik olanı tercih eden ekolojik oteller, şehirde yakalamaya çalıştığımız doğal hayatı en basit haliyle vadediyor. Hızla kentleşen büyük şehirlerde bilinçsizce yaptığımız her davranışımız çevre kirliliğine neden olurken,  sağlıklı yaşamın gereklerini yeterince yerine getiremiyoruz. Şehrin keşmekeşi, kirliliği ve gürültüsünden bunalarak doğa ile bütünleşebileceğimiz ekolojik ortamlar arıyoruz. Günlük yaşamda gerçekleştiremediğimiz bu konsepti, kısıtlı bir süre boyunca da olsa tatilde yaşamayı tercih edebiliriz.  

Villa Tatili

Muhafazakar aile tatillerinin vazgeçilmezi kiralık villalar, pandemi döneminde daha popüler hale geldi. Kalabalık otellerden kaçmak isteyen, ailesiyle gözlerden uzak izole bir tatil geçirmek isteyenler için villa tatili oldukça ekonomik bir seçenek. Sessiz, sakin ve samimi bir tatil özlemi çekiyorsanız, havuz ve denizin keyfini özel bir villada çıkarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Yap