ŞEHRİN RİTMİNİ KEŞFET

Sonbaharın gelişiyle birlikte deniz tatilleri yerini şehir keşiflerine bırakıyor. Biz de bu ayki seyahat rotamızı sahil kıyılarından şehre çeviriyor ve dünyanın farklı yerlerinden radarınıza almanız gereken destinasyonları keşfe çıkıyoruz.

Amsterdam

Sonbahar seyahati tutkunlarının uğrak noktalarından biri de hiç şüphesiz ki Amsterdam. Arnavut kaldırımlı sokakları, büyüleyici mimarisi ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınan kanalları ile Amsterdam, turistleri her yıl kendine çekmeyi başarıyor. Siz de görkemli kanalların keyfini kanal turlarıyla ya da bisikletle çıkarabilir, Van Gogh Müzesi ve Rijksmuseum gibi kültürel yerleri keşfedebilirsiniz.

Lizbon

Lizbon, sanat, tarih ve kültür dolu bir seyahat için favori adresiniz olmaya aday. Eşsiz manzaraların seyir noktası “miradouro”lar, tarihî Alfama ve Belem bölgeleri, zengin koleksiyonlara sahip Gulbenkian Müzesi ve benzersiz “azulejo” dekorlu apartmanlara kadar hayran kalacağınız birçok güzellik Lizbon’da sizi bekliyor. Ve tabii ki şehrin simgesi haline gelmiş, dar sokakları ve yokuşları keşfe çıkaran sarı tramvayı da unutmayalım!

Odessa

“Karadeniz’in İncisi” olarak da bilinen Odessa, Ukrayna’nın önemli kültür merkezlerinden biri. Görkemli Opera Binası, Potemkin Merdivenleri ve hareketli Deribasovskaya Sokağı, Odessa denildiği zaman akla ilk gelenler arasında yer alıyor. Henüz keşfetmediyseniz tarihî ve mimari yapısı ile dikkate değer bu şehri seyahat rotanıza eklemeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Yap