16 49.0138 8.38624 arrow 1 arrow 1 5000 1 fade https://blog.modanisa.com 120 1
sticky-logo

Şüheda Türkoğlu Hatun ile Pandemiye Denk Gelen Evlilik Sürecini Konuştuk

Nisan 6, 2021
"Hepimiz onu instagramdaki adıyla @suhedaaat olarak biliyoruz. Ekranın ardına geçen samimiyeti ve kocaman gülümsemesiyle adeta ailemizden biri. Şüheda ile keyifli ve zor yönleriyle pandemi dönemine denk gelen düğününü konuştuk."

Allah mesut etsin, size bir ömür boyu mutluluklar dileriz. Evlilik merasiminiz pandemi dönemine denk geldi. Bu süreçte evlenmenin ne gibi zorlukları vardı? Bu zorluklara nasıl çözüm buldunuz?

Öncelikle çok teşekkür ederim. Psikolojimizi zorlayan inanılmaz bir süreçten geçtik. Daha doğrusu pandemi ile düğün tarihimizin kesişmesinden kaynaklı hayatı zorlaştıran bir dönemdi. Son anda nişan, kına, düğün tarihimize yasak gelmesiyle yeni tarih arayışına başladık. Gelinlik, damatlık, kuaför, ev, ev eşyası derken zaten düğün organizasyonu oldukça emek ve sabır isteyen bir süreç. Davetiyeleri bastırıp tekrar tekrar yenilemiş olmak, yapacağımız organizasyonda herhangi bir hastalığa sebep olma ihtimali, bu ihtimalde kimleri çağırıp kimleri çağıramayacağımızı düşünmek bizi oldukça yordu. Tüm bu zorluklara çözüm olarak olabildiğince sabırlı, anlayışlı ve sakin kalmaya çalıştık diyebilirim.

İçinde bulunduğumuz bu zor günlerde evlenecek çiftlere neler önerirsiniz?

Evlenecek çiftlere tek bir tavsiyem var. Bu süreç yüzünden müstakbel eşinizi, ailenizi ve arkadaşlarınızı kırmaktan çekinin ve onlardan anlayış talep edin. Size bitmeyecekmiş gibi gelen bu yoğun günler bitecek ve geriye mutlu anılarınız kalacak. Yeni aileniz ile birlikte mutlu mesut günlere adım atacaksınız. Bunun için sabır göstermelisiniz.

Söz, nişan, kına gecesi, nikah, fotoğraf çekimi… Bu uzun ve yorucu süreçte en çok keyif aldığınız ve zorlandığınız noktalar nelerdi? Yaşadığınız komik bir anıyı bizimle de paylaşır mısınız?

Kız isteme, söz ve nişan merasimimiz birlikte yapıldı. Kına gecemiz de kısıtlamalar nedeniyle biraz sönük geçti. Birkaç arkadaşımın katılımıyla aramızda kutlayabildik. Bekarlığa veda partim ise benim için en güzel kısımdı. Yasaklar gelmeden yapabildik ve çok eğlendik. Tüm ayın stresini o gecede bıraktım diyebilirim.

Zonguldak Ereğli’de yaptığımız kutlama merasimi sırasında komik bir anımız oldu. Her şey güzel gidiyordu ve henüz pandeminin bahsi geçmiyordu. Nişanda konuklarımıza dağıtmak için yemekleri evde hazırlamıştık. Konuklara servis etmek için diğer evimize paket paket taşıyorduk. Paketlerin bir kısmını kapının önünde bırakıp alabildiğimizi almış ve eve çıkmıştık ki, döndüğümüzde ne görelim! Mahallenin sütçüsü bizim yemekleri almış ve ineklerine yediriyor:)

Gelinliğin rengi kesin beyaz; neredeyse başka seçenek yok. Peki sizce nişanlığa en çok yakışan renk hangisi; siz nişanınızda hangi renk tercih ettiniz?

Ben nişanımda soğuk pembe bir renk tercih ettim. Bence söz veya nişana somon, gül kurusu gibi pastel tonlar ya da lacivert, kahve gibi renkler çok yakışıyor.

Artık gelinliklere eşlik eden dantelli/işlemeli maske modası hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de özel tasarım maske kullandınız mı?

Yani güzel estetik duruyor ama ben tercih etmedim. Düz kumaş özenle dikilmiş bir maske işimi gördü 🙂

Gelinlik tercihi yaparken nelere dikkat ettiniz? Nasıl bir gelinlik hayal ediyordunuz; sonuç istediğiniz gibi oldu mu?

Aylar önceden gelinlik için ne istediğim belliydi. Aklımda hep iki model vardı. Hem uçuş uçuş, hafif eğlenceli bir gelinlikle kendimi görmek istiyordum. Hem de sakin, sade ve asil. Çok şükür ikisi de oldu. Nikahımda, kendinden desenli zarif bir gelinlik giydim. Düğünümde ve fotoğraf çekimimde ise Nihan Peker’in hayallerimi gerçeğe dönüştürdüğü; üç boyutlu çiçeklerle süslenmiş, eteği düz inen ve süzülüp giden pelerinli bir gelinlik giydim. Her şey tam da istediğim gibiydi 🙂

Gelinlik seçimi dediğimizde ona eşlik eden aksesuarlar da oldukça önemli. Sizin gelinliğinize hangi aksesuarlar eşlik etti?

Nikahta giydiğim model oldukça sakindi. Bu yüzden Ereğli’deki merasimde gelinliğe biraz hareket katmak için başımda inci kullandık. Nikahımda ise sade bir eşarp takmayı tercih ettim. Düğünümde giydiğim gelinlik çiçekli olduğu için farklı bir aksesuara gerek duymadım. Zaten gelinliğimdeki çiçekler yeterliydi.

Gelinlik altına seçeceğimiz ayakkabı konusunda en faydalı ipucunu eminim siz verebilirsiniz…

İki gelinlik de farklı karakteri yansıttığı için farklı ayakkabılar seçtim. Bir yanım 1.57 boy ile gelinlik içinde boyun uzun olmalı diyordu. Ben de rahat, platform topuklu sade bir ayakkabı tercih ettim. Diğer yanım ise, ayakkabının bir hikayesi olmalı ve gelinliğine yakışmalı diyordu. Bu yüzden hafif transparan ve dantel detaylı bir ayakkabı tercih ettim.

Bir gelin adayı, hangisini seçerken daha çok düşünmeli: Duvak mı, gelinlik altına giyilen ayakkabı mı?

Duvak yerine pelerin tercih ettiğimden baş stilimi arkadan yaptırmıştım ve bu tek pişman olduğum konu olabilir. Baş bağlama stili ve duvak tasarımı çok düşünülmeli. Gerekirse önceden prova yapılarak denenmeli.

Evlendikten sonra hayatınıza nerede devam edeceksiniz? Ailenizden uzakta bir şehirde yaşayacak olmak sizin için zor oldu mu?

Yaklaşık 10 senedir zaten ailemden ayrı yaşıyordum. Lise, üniversite ve daha sonra iş sebebiyle farklı şehirlerde bulundum. Eşim Şile/Ağva’lı olduğundan artık ailecek İstanbul’luyuz 🙂

Balayında hangi tatil seçeneğini tercih ettiniz?

İkimize özel korunaklı bir villada 5-6 gün dinlendik. Düğünde o kadar çok yorulmuştuk ki; iyi ki balayı planımızı ileriki bir tarihe ertelemeyi düşünmemişiz. Eğer o zaman yapmasaydık bu dönemde nasıl yorgunluğumuzu atardık bilemiyorum.

Son olarak… Düğününüze dair en güzel anınızı bizimle paylaşır mısınız?

Eşim Erdem’in nikahımızda bağırarak evet demesi beni çok heyecanlandırmıştı. Çok güzeldi ama aynı zamanda da tuhaftı. Arkadaşlarımızla yaptığımız eğlencede sahneye çıkış anımız da benim için büyüleyiciydi. Evgeny Grinko’nun Carousel parçasıyla, yanımda sevdiğim adam ve karşımda yakın arkadaşlarımızın bir arada olduğu an, yeni hayata attığımız ilk adım gibi hissettirdi. Keşke o anı tekrar yaşayabilsem.

Yazıyı paylaş

DON'T MISS THIS ONE: Hırkaların Yükselişi

0 Yorum

Cevap Yaz