Yeni Trend: Modern Vintage Eşarp Stili

Eşarbı demode göstermeden daha modern bir şekilde nasıl bağlayabiliriz ve nasıl bir kombinle kullanabiliriz sorularını sizin için araştırdık. Yeni stil modern-vintage eşarp kullanımında birkaç püf noktaya dikkat etmeniz yeterli.
Hatırlar mısınız, bundan yaklaşık 7-8 yıl önce neredeyse tüm muhafazakar gençlerin şal yerine eşarp taktığı günleri? Yine o yıllarda kaymayan twill eşarplar ilk defa üretilmiş ve çok popüler olmuştu. Olabildiğince az renkli ve seyrek desenli modeller tercih edilmeye çalışılarak kombinler eşarpla tamamlanıyordu. İthal eşarplar daha trend renk ve desenlere sahip olduğundan gençler arasında daha çok tercih edilirdi. Sonrasında düz renkli eşarplar moda oldu ve hepimiz derin bir nefes aldık. Artık eşarbımıza göre giyinmek zorunda kalmayacak, desenli bir kombinde düz renk eşarp kullanabilecektik. Nitekim düz renk eşarpların devri de çok uzun sürmedi. İpek eşarpların yerini son derece pahalı ipek şallar aldı. O günlerde pamuk şallar başta düzgün durmadığı için tercih edilmiyor ve ucuz olmasına rağmen talep görmüyordu.

Bugüne geldiğimizde ise; özellikle 18-24 yaş arasındaki muhafazakar gençlerin pek azının ipek eşarp taktığını görüyoruz. Şallar moda olduğundan beri, rahatlığından ve daha minimal kullanıma uygun olmasından dolayı şalı tercih edenlerin sayısı bir hayli fazla. Hatta son birkaç yıldır yüzüne bakılmayan pamuk şallar en trend günlerini yaşıyor. Şal markaları pamuklu şalları farklı yorumlayarak gitgide daha popüler hale getiriyor. Eşarp genellikle özel günlerde, elbise ve abiye gibi daha femine kıyafetlerle tercih edilir hale geldi. Hatta şala mesafeli duran ananelerimiz bile pamuklu şal tercih etmeye, ipek eşarplarını özel gün ve davetlere saklamaya başladı.

Şalın yükselişi devam ederken; özellikle influencerlar arasında ipek eşarbı farklı stillerle bağlayarak daha trend görünümler oluşturanlar da gözden kaçmıyor. Yüksek topuzların yerini düşük topuzlu bağlama stili aldı. Bu cool görünüm gün geçtikçe daha çok gencin beğenisini kazanıyor. Biz de bu akıma ayak uydurarak; eşarbı demode göstermeden daha modern bir şekilde nasıl bağlayabiliriz ve nasıl bir kombinle kullanabiliriz sorularını sizin için araştırdık.

Yeni stil modern-vintage eşarp kullanımında birkaç püf noktaya dikkat etmeniz yeterli.

1-Topuz yaparken saçınızı biraz aşağıdan, düşük topuz yapmalısınız. Bu şekilde hem demode görünümden uzak hem de daha cool bir tarz elde edebilirsiniz.

2-Her kombinde olduğu gibi seçtiğiniz eşarp kombininizle uyumlu desenler veya renkler içermeli.

3-Peki eşarbı nasıl bağlayacaksınız? Eşarbın ön kısmını şalda olduğu gibi sivri yahut eski eşarp bağlama stili gibi yüksek bırakmadan, alnınıza yapışacak şekilde bağlamalısınız. Alnınız genişse bu tarz eşarp bağlama stili size daha çok yakışacaktır.

4-Eşarbınızın arkada kalan üçgen parçasını kıyafetinizin içine saklamayı da unutmayın. Bu, stilinizi demode göstermemek için oldukça önemli bir detay. Önde kalan iki ucu ise arkada küçük bir parça kalacak şekilde bağlamanız yeterli. Ve işte oldu!

Hangi kombinlerle kullanacağınıza gelirsek, ürün önerilerimize göz atarak şık bir kombin oluşturabilir; cool bir stil elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorum Yap